2018’e öneriler

Herkese iyi seneler! 

Okumaya üşenmezseniz – yeni yıl için dileklerde değil de – kendime ve sizlere önerilerde bulunayım istiyorum müsadenizle 🤗
Bu yıl sigarayı bırakmayı öneriyorum – yılın ikinci günü itibariyla bırakacak olan bir arkadaşımın planını kopya çekmenizi tavsiye ediyorum. 
Her gün 5 şınav çekmeyi-kolay gelince sayisini arttirmayi öneriyorum. Spora gitmeyenlerin evde yoga pozlari çakmasını öneriyorum. Bir poz beğenin internetten. O forma girin (önce biraz yamukça sonra daha iyi bir haline girin o pozun), 7-8 yavas nefes boyunca oylece durup bekleyin. Zihniniz boşaladabilir düşünceler devam da edebilir sakın cevap vermeyin uzaklara bakıp o uzaktaki zihninizi izleyin alakanız yokmuş gibi.

Uyanir uyanmaz telefona (sosyal medyaya) bakmamayi- o işi 1 saat geciktirmeyi öneriyorum. O ilk bir saat dopamin (mutlu hormon) saatimizmis, bu elektronik, dalga yayan cihazlar bunu engelliyormuş- uzak tutalım.

Insanlara ruhen daha yakın ama fiziken daha mesafeli (en az 1metre) olmayı öneriyorum- özellikle kadınlara (can eş dost hariç) söyle hayali bir cizgiyle daire cizelim etrafimiza, orayi sevdiklerimiz haric kimse gecmesin (yıldim turkiyedeki suratıma yapışırcasina dibimde duranlardan, yanımdan geçenlerden)
Daha çok gezmeyi, fotoğraf çekmeyi unutacak kadar kendinden geçmeyi öneriyorum. Gezdikçe görur anlar hoşgörümüzü arttırır, kendimizi de daha derinden bir yerden keşfederiz- yeni iyi huylar edinir eskilerini eski bulur bırakırız Bunun için bir kenara para atmayi sonra o parayı unutmayı öneriyorum. Lazım olunca çok lazım oluyor ve çok iyi geliyor unutulan gezme paralari.
Erkeklere kadınları dinlemelerini öneriyorum- dinlenirsek daha az konuşuyoruz, uzatmıyoruz. Tamam diyen ve degişiklik başlatan adamlara dır dır edecek sözümuz kalmiyor, gercek konusmalara geçiyoruz.
Memnun ederek memnun edilmeyi beklemek- bunu bırakmayı öneriyorum. Kendini direkt memnun etmeyi öneriyorum, adınızın  “bencil”e çıkması pahasına. En bencil agaç bile (meyve vermeyen- mobilya yapilamayan) en nihayetinde hepsinden uzun yaşar ve yine de gölgesinde seni dinlendirir. 

Evden az kullandığınız şeyleri atmanızı uzaklastırmanızı -hediye etmenizi- yenilere yer açmanızı öneriyorum- kılık-esya-kitap-kap-örtü- sanal dosyalar ve telefondaki gereksizler 
Modunuzu değiştirmek, düşük bir moddan çıkıp iyi bir hale geçmek için müziği kullanmanızı öneriyorum. Size iyi gelen şarkıları bilin. Gece şarkılarınız sizi dinlendirsin sabah şarkılarınız canlandırıp hızlandırsın böyle playlistler yapın ilaç diye kullanın.
Yeni bir beceri kazanmayı öneriyorum.Hep yapmak istedigin o beklettiğin şeyin videolari kesin vardır youtube’da- haydi başla- ben hulahoop’umu aldim – flow arts’ima başlıycam bile

Geçen sene crochet’yi çözdum (tığ’la battaniye, bikini örmedim mi, bkz görselde var) Şimdilik aklıma gelenler bunlar – eklemeye devam ederim. Nice guzel senelerimiz olsun- kendimizi son derece güvende hissettiğimiz sevgi dolu, tüm arzularımızın gerçekleştiği iyi bir yol olsun-oldu!🌞💐🍾🎉

Posted In:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *