Sarıl Bana (Single)

SARIL BANA

Yüzün çiceklerden
Buketlerden daha ışıklı
Bana gelirken sen
Gülüşünden günüm açılır

Sarıl bana oyalanma
Aklın dağılsın saçlarımla
Unuttum bak neydi o kavga
Dünde kaldi bırak sarıl bana

Hüznün gecelerden
Gidenlerden daha karanlık
İçim sen diye erirken
Sözlerimden düşmesin yüzün

Sarıl bana oyalanma
Aklın dağılsın saçlarımla
Unuttum bak neydi o kavga
Dünde kaldi bırak sarıl bana
Unuttum bak
Unuttun bak
Unuttuk bak

Sarıl bana oyalanma
Aklın dağılsın saclarımla
Unuttum bak kalbim ortada
Dünde kaldi bırak sarıl bana
Unuttuk bak

Hediye Güven 2012 tarihli “Yengeç”in ardından ikinci albümü “On Bir Mevsim”‘i dinleyicileriyle buluşturmak için gün sayıyor. 2017 Eylül başında dinleyicileri ile buluşacak olan albümden çıkan ilk single “Sarıl Bana” ise -dijital ortamlardan- dinleyicilerin beğenisine 11 Ağustos günü sunuluyor.

Söz ve müziği Hediye Güven’e, aranjesi ve gitarları Tolga Tümay’a ait olan “Sarıl Bana”nın tuşlu çalgılar ve yapımında Uğur Onatkut, bas gitarda Burçak Kayacan, davul ve vurmalı çalgılarda Berk Sarıoğlu, geri vokallerde de yine Hediye Güven ve Uğur Onatkut yer alıyor.

Hediye Güven’in kendi sözleriyle Sarıl Bana’nın yolculuğu:

“Bu şarkıya ve görseline emeği ve sevgisi geçen canım insanlar Burçak Kayacan, Berk Sarıoğlu, Uğur Onatkut, Tolga Tümay, Murat Uslu, Arda Tunçman ve Bestenigar Köseoğlu’na bin teşekkür. Bu sözleri eşim Tolga’ya yazarken sevgiliydik daha ve evleneceğimizi bilmiyordum – neyse o işler biraz uzun sürdüğü için albüm de gecikti ama bol aşklı ve şaşkınlıkla dolu bir müzik kütlesine dönüştü- bu tam On Bir Mevsim sürdü – dileriz ki çok beğenir sımsıkı sarılırsınız ona”